Viktoria kogemus: kõik terviseprobleemid saavad alguse toidust

Sageli arvatakse, et kaalulangus on raskesti saavutatav ning peab kindlasti käima käsikäes enese sundimise ja vastumeelsusega. Viktoria kogemus on teine – tema kehakaal langes tänu täistaimsele toidule ja hea vorm tuli laste kasvatamisest.

18-aastaselt kaalus blogija Viktoria Bystrjak-Butorina 70 kilo, mõned aastad hiljem juba 96. Sellise kiire kaalutõusu taga on omaette lugu, mille peamisteks märksõnadeks on toitumishäired, traumad ja valed prioriteedid elus.

Kusjuures trennis käimine ei olnud nüüdseks 31-aastasele Viktoriale sugugi võõras tegevus, sest ta on lapsepõlvest saati spordiga tegelenud. Seega polnud sportlikus eluviisis tema jaoks midagi totaalselt uut, vaid pigem oli küsimus, kuidas seda tagasi saada.

Nii kui küsimus oli õhku visatud, sellele ka vastati. Viktoria jäi lapseootele ja see oli tema jaoks kindel märk, et nüüd tõesti peab oma toitumist ja eluviisi muutma.

Hetk, millest muutused alguse said

Esimese asjana jättis naine oma menüüst välja rämpstoidu ning hakkas sööma rohkem puu- ja köögivilju.

„Raseduse ajal sattus mu kätte raamat „The China Study“, mis räägib toidu ja haiguste vahelisest seosest. Pärast selle lugemist tuli arusaam, et kõik mu terviseprobleemid on toidust ja otsustasin proovida täistaimset toitumist, jättes menüüst välja kõik loomse,“ meenutab Viktoria hetke, millest paljud positiivsed muutused alguse said.

Teiseks tervislikkuse ja parema elustiili motivaatoriks olid lapsed. Pole üllatus, et laste sündimine toob kaasa palju muutusi, kaasa arvatud oluliselt rohkem aktiivsust.

„Ilma jõusaalis käimata ja tervislikku täistaimset toitumist jälgides kaotasin kahe rasedusega 16 kilo. Need läksid ilma erilise pingutuseta!“ rõõmustab Viktoria elukerguse üle, kuid sõnab, et isegi kui kaalulangus ja tervislik eluviis ei olnud tema jaoks midagi väga keerulist, siis igapäevane töö oli see kindlasti.

Trenn jõusaalis oli üllatavalt meeldiv

Kui teine laps oli üheksa kuud vana, otsustas Viktoria teha veel ühe põhimõttelise muutuse oma elus. Selle asemel, et valida riideid millegi peitmiseks, otsustas ta valida nüüdsest neid riideid, mis talle meeldivad. See otsus viis ta 3-4 korraks nädalas jõusaali.

„Trennid läksid üllatavalt mõnusalt! Olin ka enne jõusaalis käinud ja mulle oli tundunud, et jõusaalitreening jääb natuke igavaks. Nüüd oskan öelda, et õige treeneri valik ja teadlikkus aitavad nautimisele palju kaasa,“ jagab Viktoria, kes ilusate ilmadega treenib ka õues joostes või rulluiskudega sõites.

Viktoria oli täistaimsel toidul kaks aastat, lugedes selle kohta palju raamatutest, blogidest, teiste kogemusest ja ka Instagramist.

Viimase kohta on tal aga hoiatav soovitus: „Seal on väga palju infot, kuid seda tuleb võtta kriitilisemalt. Kõige väärtuslikuma info sain ühe tuttava toitumisnõustaja käest – kuulata oma keha, mitte peas olevaid veendumusi. See aitas mind palju, kui soovisin kala ja mereannid oma menüüsse tagasi võtta.“

Kas sööd emotsioonidest ajendatuna?

Lisaks keha kuulamisele soovitab Viktoria jälgida ka emotsioone, sest tihtipeale „me sööme oma emotsioonid alla“ ehk sööme emotsionaalselt. Pannes tähele, milline on emotsioon söömise ajal või millise tugeva emotsiooni korral me toidu järele haarame, annab see võimaluse endale stopp öelda.

„Ma õppisin, kuidas emotsionaalselt söömist kontrolli all hoida, kuid vahel tuleb mul seda ikka ette. Kõikidele, kes soovivad kaalu langetada või elustiili tervislikumaks muuta, soovitan esimese asjana saada oma emotsioonid korda!“ ütleb Viktoria.

Nüüd, mil elu on mõnusalt paika loksunud, oma kehakaaluga on ta rahul, varasemad seedehäired on kadunud, nahk on muutunud puhtamaks ja kaunimaks ning välimus paneb naeratama, naudib Viktoria oma kerget olekut. Tema toitumine on 85% taimne, sekka vaid aeg-ajalt kala ja muna, kuid piimatooteid ta pigem väldib.

„Praeguseks väljakutseks on mul enda ja kogu pere menüü planeerimine, sest töö ja hobid jätavad toiduvalmistamiseks vähe aega. Oleme leidnud lahenduse kiirete, kuid siiski tervislike toitude näol!“ on Viktoria õnnelik.

Mitmed Viktoria ahvatlevad retseptid leiad meie retseptivaramust.

Vaata Viktoria retsepte:

Avasta 4 lihtsat muudatust toitumises, mis aitavad sul tunda end terve ja rõõmsana!
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.