0
Tasuta transport alates 50€
Kirjeldus Andmed Retseptid Loe lisaks
  • Väga kõrge puu- ja juurviljasisaldus
  • Retsept valminud koostööstoitumisterapeut Kristiina Singeriga
  • Käsitöö
  • 100% taimetoit
  • Toortoit
  • Gluteenivaba
  • Piimavaba
  • Keskkonnahoidlik pakend
Toortoidule omaselt ei ole näkse töödeldud üle 42 °C. Tänu sellele on neis säilinud võimalikult suurel hulgal sinu organismi toimimiseks ja uuenemiseks vajalikud ained.
Toornäkside retseptid on valminud koostöös toitumisterapeudiga. See tagab toorainete optimaalse kokkusobimise, et organism omandaks kasulikke aineid maksimaalselt. Hindame toidu lihtsust ja naturaalsust – iga koostisosa peaks kindlasti ära tundma lapsedki!
Väikse kalorsuse ning seedeprotsessi ergutava mõju tõttu on tomat ideaalne vilikaalulangetajatele. Viies kehast välja üleliigse vee, mõjub ta hästi neerudele ning vererõhualandajana südamele. Tomat toetab ka immuunsussüsteemi ja vereloomet ning aitab reuma ja artriidi korral.

Päikese käes küpsenud värsked tomatid sisaldavad suures koguses antioksüdatiivse toimega A-, C- ja E-vitamiine ning lisaks B-rühma vitamiine, kaaliumit, magneesiumit, rauda, kaltsiumit, fosforit ja vaske. Tomat sisaldab veel kuni 10 000 kasulikku fütokemikaali, nagu näiteks karoteene, fenoolhapet, flavonoide ja terpeene.
Olenemata hapukast maitsest, on tomat oma omaduste poolest hapet neutraliseeriva toimega. Neerukivide korral peaks siiski tomateid tarbides olema ettevaatlik– tomat sisaldab oksaalhapet.
Tšilli, nagu ka teised teravad maitseained, ergutab seedesüsteemi, soodustades väärtuslike ja vajalike seedeensüümide tootmist, aktiveerides mao ja soolte tegevust ning kiirendades kalorite põlemist. Kaalulangetajana mõjub tšillis peituv kapsaitsiin. See pärsib söögiisu ja vähendab vajadust rasvaste toitude järele.
Tšillile omistatakse ka valuvaigistav ning hingamisteid ja nahapoore avav toime. Lisaks aitab tšilli verd vedeldada. Näiteks Mehhikos, kus süüakse palju paprikat ja tšillit, esineb arstide väitel vähem südameinfarkte.
Teravad vürtsid nagu tšilli ja ingver on iidsetest aegadest tuntud ka kui armuvürtsid – nende verd vedeldav toime aitab kaasa paremale verevarustusele seksuaalorganites.