0
Tasuta transport alates 50€
Kirjeldus Andmed Retseptid Loe lisaks
  • Korjatud Eesti tunnustatud mahekorjealadelt
  • “Elus mesi”muudab olekut vastavalt temperatuurile
  • Kuumtöötlemata ja pastöriseerimata
  • Puhas taimekaitsevahendite jääkidest
  • 40 aastat mesinduskogemust
  • Toetab Eesti maaelu arengut
  • Keskkonnahoidlik pakend
Kuna mesi võimendab lisatud ainete toimet, on metsamesi mustikapulbriga eriti väärtuslik.  Mustikapulber on kõrge antioksüdantide sisaldusega (3,5g gae/100g). Rahvasuus tuntud ütlus „mustikas paneb arsti ukse kinni“ ütleb nii mõndagi selle marja väärtuse kohta. Juba aastasadu on mustikat tarvitatud ravimtaimena paljude erinevate haiguste korral.
Rahvamedistsiinis leiab metsmustikas kasutust veresooni tugevdava ja laiendava ning vererõhku alandava, samuti ka tugeva antibakteriaalse toime tõttu. Metsmustikat uurinud teadlaste sõnul võib see mari ennetada isegi mõningaid närvisüsteemi haigusi, tugevdada mälu ning aeglustada vananemist.
Metsmustikas sisalduvad karoteenid ja C-vitamiin mõjuvad immuunsüsteemi tugevdavalt, parkained ja flavonoidid põletikuvastaselt ning aminohapped kingivad rahuliku une.
Metsmustikat on ikka peetud väsinud silmade turgutajaks, see kaitseb nägemisnärve ja silma võrkkesta rakke. Mustikad on väga kasulikud inimestele, kes kannatavad ööpimeduse või valgustundlikkuse käes. Tuntud on ka mustika tugev seedetegevust korrastav toime.
Loodusväe siidine metsamesi on pärit Taali mesila mesilastarudest, mis paiknevad Lääne-Virumaa metsades sertifitseeritud mahekorjealadel. Kõige tugevamatoimeliseks peetakse ravimtaimedelt kogutud mett, mida suurel hulgal ka meie metsades leidub.
Kuumtöötlemata ja pastöriseerimata nn „elus mesi“ muudab olekut vastavalt temperatuurile – kristalliseerub jahedas kõvaks ning pehmeneb soojas ja sulab kehatemperatuuril.

Otsi meie e-poest sõbralikke hindu! Teeme uuele ökoheadusele ruumi ning anname mõned vanad lemmikud ära eriti toredate hindadega. Peida