0
Tasuta transport alates 50€
Kirjeldus Andmed Retseptid Loe lisaks
  • Neutraalse maitsega ja lõhnavaba
  • Rafineeritud
  • Mitmekülgselt kasulik – hõrkudest roogadest kaunistavate iluprotseduurideni!

Paljudes kookosfarmides on kombeks kasutada pähklite korjamiseks ahve, täpsemalt makaake, sest ahvid on väledad ja vilunud ronijad ning suudavad päeva jooksul korjata sadu pähkleid rohkem kui inimesed. Loodusväe kookosõli on valminud Sri Lankal kasvanud kookospähklitest ilma ahvide tööjõudu kasutamata.

Mahe kookosõli on rafineeritud, pleegitatud (kasutades looduslikku pleegitavat savi ehk mittekeemilist protsessi, mis ei jäta jääke) ja desodoreeritud kookosõli, millel on neutraalne maitse ja lõhn, kuid samal ajal on õlis säilinud kookospähkli kasulikud omadused. Mahe kookosõli on kergesti seeditav, põletatakse kiirelt energiaks ega ladestu keha rasvkudedesse.

Rafineerimine tähendab õli puhastamist. Loodusväe mahe lõhnatu kookosõli on rafineeritud ainult auru kasutades ning mingeid kemikaale kookosõlile lisatud ei ole. Õli on deodoriseeritud ehk selle lõhn ja maitse on eemaldatud vaakumdestillatsiooni teel samuti kemikaale kasutamata.

Tulemuseks on selge, puhas, hele, lõhnata ja maitseta õli, millel on tänu rafineerimisele suurenenud kuumustaluvus ja pikekenud säilivusaeg. Seejuures on säilinud kookosõlis sisalduvate väärtuslike, keskmise ahelaga rasvhapete profiil tänu sellele, et need rasvhapped taluvad hästi kuuma ega hävi rafineerimise käigus.

Kookosõli väärtus seisneb peamiselt keskmise ahelaga rasvhapetes, sealhulgas lauriinhappes, mida leidub ka emapiimas ja mis annab kookosõlile immuunsust tugevavad, antimikroobsed, antioksüdantsed, seene- ja bakterivastased ning emapiimaga sarnased toitainelised omadused.

Kookosõli võib kasutada teiste õlide ning või asendajana. Oma stabiilse struktuuri ja hea kuumataluvuse tõttu on kookosõli ideaalne kõrgetel temperatuuridel küpsetamiseks ja praadimiseks. Sobib kasutamiseks ka nahaniisutaja või meigieemaldajana, piisab väikestest kogustest.

Otsi meie e-poest sõbralikke hindu! Teeme uuele ökoheadusele ruumi ning anname mõned vanad lemmikud ära eriti toredate hindadega. Peida