0
Tasuta transport alates 50€
Kirjeldus Andmed Retseptid Loe lisaks
  • Laktoosivaba
  • Lisa-, värv- ja säilitusainetevaba
  • Vegan
  • GMO-vaba
  • BPA-vaba

Mahe kookospiim on valmistatud külmpressmeetodil värske mahekasvatatud kookospähkli viljalihast, millest on eraldatud kookosõli ja sobiva konsistentsi saavutamiseks lisatud vett.

Paljudes kookosfarmides on kombeks kasutada pähklite korjamiseks ahve, täpsemalt makaake, sest ahvid on väledad ja vilunud ronijad ning suudavad päeva jooksul korjata sadu pähkleid rohkem kui inimesed. Loodusväe kookopiim on valminud Sri Lankal kasvanud kookospähklitest ilma ahvide tööjõudu kasutamata.

Väga oluline on teada, et kookospiim ei sisalda laktoosi. Seega sobib kookospiim hästi ka taimetoitlastele ja hüpolaktaasia (piimasuhkrut ehk laktoosi lagundava ensüümi laktaasi puudulikkus) all kannatavatele inimestele.

Kookospiima suur väärtus on selles sisalduvad rasvhapped, mis aitavad alandada kolesterooli taset veres, normaliseerida vererõhku ning ennetada infarkti või insulti.

Kookospiim on kasulik ka vitamiinirohkuse (C-, E-, B1-, B3-, B5-, B6-vitamiinid) ja mineraalide (raud, seleeni, kaltsium, magneesium) poolest. Teadlased usuvad, et kookospiim on hea ka kaalulangetamisel, kuna inimese organism suudab selles sisalduvaid rasvu kiiremini energiaks muuta.

Kookospiima kasutamine toidulaual

Kagu-Aasia maade ja Kariibi mere saarte köökides kasutatakse kookospiima väga laialdaselt kõikvõimalike liha-, kala- ja köögiviljahautiste (karride), suppide, kastmete, muidugi ka magusroogade ja karastusjookide maitsestamiseks.

Kookospiim asendab suurepäraselt nii piima, kohvi- kui vahukoort, sest on konsistentsilt sarnane lehmapiimaga. Sellest lähtuvalt kutsutakse kookospiima ka Aasia kooreks.

Eelnevale lisaks saab kookospiimast teha ka kookosjogurtit, mille valmistamine on küll veidi pikem protsess, kuid tulemus see-eest vägagi maitsev. Koostisaineteks on tarvis vaid lisaainetevaba kookospiima (võib sisaldada guarkummit), želatiini ja jogurtijuuretist.

Kookospiima kasutamine keha- ja juustehoolduseks

Kookospiima kasutamine sarnaselt kookosõlile ulatub köögist kaugemalegi. Salongi külastamise asemel võib kodustes tingimustes ise valmistada kookospiimamaski, masseerida seda nii juustesse kui nahale.

Paljudes šampoonides, palsamites ning dušigeelides kasutatakse kookospiima selle niisutava ja toitva toime tõttu.

Kuidas valida parim kookospiim?

Kookospiima müüakse paljudes erinevates kauplustes ning valik on väga lai. Õige valiku tegemiseks on soovitatav lugeda pakendil olevat etiketti.

Sageli leidub kookospiima koostisosade loetelus erinevaid sünteetilisi lisaaineid, mille eesmärk on parandada toote maitset, lõhna, värvust, struktuuri ning pidurdada riknemist. Mittelooduslikel lisaainetel võib olla organismile mitmeid kahjulikke kõrvaltoimeid.

Mida puhtam on toode, seda suurem võib olla ka nn kihistumine. Loksuta kindlasti enne toote avamist, et tekiks taas ühtlane mass. Juhul, kui märkad avades siiski kookospiimas tükikesi, siis tea, et see on ainult märk toote kõrgest kvaliteedist ning kasutamise käigus õrnalt töödeldes (nt kuumutades, segades) need kaovad kiirelt.

Konserveeritud kookospiima puhul tasub jälgida, et tegemist oleks BPA-vaba tootega. BPA (Bisphenol A) mõju inimestele seostatakse vähi, diabeedi, ülekaalu ja paljude muude tervisehädadega.

Otsi meie e-poest sõbralikke hindu! Teeme uuele ökoheadusele ruumi ning anname mõned vanad lemmikud ära eriti toredate hindadega. Peida