Müügitingimused

AbeStock AS veebipoe müügitingimused

Kehtivad alates 28.01.2020.

Veebipoe Loodusvägi.ee („Veebipood“) omanik ja Veebipoest ostetavate toodete („Toote“) müüja on AbeStock AS, registrikood 10344545, asukoha aadress Mustjuure 9, Tallinn, e-posti aadress info@loodusvagi.ee, telefon +372 613 5701 („Meie“).

Käesolevad müügitingimused kehtivad Veebipoest Toodete ostmisel.

Meil on õigus müügitingimusi muuta. Teavitame müügitingimuste muudatustest Veebipoes.

1. Meie tooted

Meie veebipoest saab osta sertifitseeritud mahetooteid. Mahetoit on e-ainetevaba, säilitusainetevaba, kunstlike lisa- ja värvainetevaba, taimekaitsevahendite jääkainetevaba, GMO-vaba, mesilassõbralik ja keskkonnahoidlik. Täpsem teave iga toote kohta on esitatud veebipoes vastava toote juures.

Toote hind on märgitud veebipoes toote juurde eurodes (€). Palun arvestage, et toote hinnale lisandub tasu toote kättetoimetamise eest. Toote kättetoimetamise tasu sõltub ostja („Teie“) asukohast ning valitud kättetoimetamise viisist – pakiautomaat või kuller. Kättetoimetamise tasu kuvatakse Teile toodete tellimisel.

2. Toodete tellimine, müügilepingu sõlmimine

Toodete tellimiseks sisenege veebipoodi, valige soovitud toode ning klikkige lingil „lisa ostukorvi“. Iga Teie poolt valitud toode saadetakse Teie ostukorvi. Kui soovite näha oma ostukorvi sisu, siis palun klikkige ostukorvi ikoonil. Kui olete ostlemise lõpetanud, siis kuvage ette ostukorvi sisu, valige toodete soovitud kättetoimetamise viis ja klikkige lingil „maksma“.

Järgnevalt täitke veebilehel oma isikuandmete ankeet. Kinnitame, et hoiame Teie isikuandmete turvalisust (enam teavet isikuandmetega seonduvast leiate müügitingimuste punktist 6).

Seejärel valige soovitud makseviis (pangalingi kaudu või maksekaardiga), lugege hoolikalt läbi käesolevad müügitingimused ja andmekaitsetingimused ning kinnitage, et olete eeltoodud tingimused läbi lugenud ja nõustute tingimustega. Toodete tellimuse esitamiseks vajutage lingil „esita tellimus“. Pärast tellimuse esitamist suunatakse Teid tellimuse eest maksma Teie poolt soovitud makseviisi kaudu. Pangalinke pakub Maksekeskus AS. Meie edastame maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.”

Teie ja meie vahel jõustub toodete müügileping hetkel, mil tellimuse eest tasumisele kuuluv summa on laekunud meie arvelduskontole. Saadame Teile e-postiga kinnituse tellimuse tegemisest ning kuvame kinnituse tellimuse vastu võtmisest ka veebilehel.

3. Toodete kättetoimetamine

Täidame Teiega sõlmitud müügilepingu (s.o toimetame kohale Teie poolt ostetud tooted) reeglina 2-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest.

Tooted toimetame kohale ainult Eesti piires ja Teie poolt tellimuse tegemisel valitud viisil – Itella SmartPosti või Omniva pakiautomaati või kulleriga Teie soovitud sihtkohta.

Kui olete toodete kättesaamise viisiks valinud pakiautomaadi, siis toimetatakse tooted Teie poolt valitud pakiautomaati. Teid teavitatakse tekstisõnumi teel toodete kohalejõudmisest ja pakiautomaadi ukse avamiseks vajalikust unikaalsest uksekoodist. Hoidke uksekoodi kolmandate isikute eest salajas.

Kui olete toodete kättesaamise viisiks valinud kulleri, siis peate tagama, et kulleriga kokku lepitud ajal kohale toimetatud tellimus võetakse vastu. Kuller teeb tellimuse kohale toimetamiseks mitte rohkem kui kaks katset.

Kui Teie tellimust ei ole võimalik Teile kätte toimetada seoses toodete lõppemisega või muul põhjusel, teavitame Teid sellest esimesel võimalusel ja tagastame Teie poolt tasutud raha viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

4. Teie taganemisõigus

Teil on õigus Meiega sõlmitud müügilepingust taganeda 14 päeva jooksul pärast toodete kättesaamist, v.a alltoodud juhtudel.

Taganemisõigus ei kehti toodete osas, mis riknevad või vananevad kiiresti, samuti suletud pakendis toodete osas, mis ei ole tagasisaatmiseks kõlblikud tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui pakendid on pärast kohaletoimetamist avatud.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

Tagastatavad tooted peavad olema kasutamata ja rikkumata. Tootega tutvumist ei loeta toote kasutamiseks, kui tootega on tutvutud viisil, mis on vajalik toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil, nagu see on lubatud toote testimiseks füüsilises poes.

Kui tooteid on kasutatud muuks otstarbeks, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on meil õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt toote väärtuse vähenemisele. Juhul kui olete avanud toote pakendi, siis vahetame tooted välja vaid siis, kui need on kahjustatud või ebakvaliteetsed.

Taganemisõiguse kasutamiseks esitage meile taganemisavaldus ja saatke see e-posti aadressile info@loodusvagi.ee. Seejärel toimetage tagastatavad tooted meieni 14 päeva jooksul. Toote tagastamise kulud kannate Teie, välja arvatud juhul, kui tagastate toote seetõttu, et toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

Teeme Teile tagastatud toodete osas tagasimakse 14 päeva jooksul taganemisavalduse saamisest. Võime keelduda tagasimakse tegemisest seni, kuni ole tagastatavad tooted meile tagastanud.
Meil on õigus taganeda müügilepingust ning nõuda Teilt toodete tagastamist, kui toote hind on veebipoes eksituse tõttu märgitud oluliselt alla toote turuhinna.

5. Pretensiooni esitamise õigus

Me vastutame Teile müüdud toote lepingutingimustele mittevastavuse eest. Samuti vastutame toote puuduse eest, mis oli olemas toote Teile üleandmise hetkel, kuid ilmneb kuni kahe aasta jooksul pärast toote üleandmist. Kusjuures, kui toote puudus ilmneb üleandmisest 6 kuu jooksul, siis eeldatakse, et puudus oli olemas juba üleandmise ajal, kui me ei tõesta vastupidist.

Me ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast toote Teile üleandmist.

Kui veebipoest ostetud tootel on puudused, mille eest me vastutame, siis me enda valikul (1) parandame puudustega toote; või (2) asendame puudustega toote; või (3) tagastame Teile müügilepinguga kaasnenud tasud kui tagastate puudustega toote meile.

Kui Teil on veebipoes ostetud toote osas pretensioone, siis palun pöörduge meie poole 2 kuu jooksul arvates pretensiooni tekkimisest, e-kirja teel info@loodusvagi.ee või helistage telefonil +372 613 5701. Suhtume Teie pretensiooni tõsiselt ning vastame Teile 15 päeva jooksul pärast pretensiooni saamist.

6. Teie isikuandmete töötlemine

Me töötleme Teie isikuandmeid müügilepingu täitmiseks ja ka meie õigustatud huvi alusel. Palun tutvuge meie andmekaitsereeglitega ja andmekaitsetingimustega, kus oleme detailselt kirjeldanud meie õiguseid, kohustusi ja vastutust ning Teie õiguseid seonduvalt Teie isikuandmetega.

7. Kohalduv õigus, vaidluste lahendamine

Teie ja meie vahelisele suhtele veebipoest ostmisel kohaldub Eesti õigus.

Meie eesmärgiks on lahendada kõik vaidlused läbirääkimiste teel. Juhul kui läbirääkimised ei anna tulemust, siis on Teil õigus pöörduda avaldusega Tarbijakaitseametisse (Rahukohtu 2, Tallinn) ja tarbijavaidluste komisjoni (Rahukohtu 2, Tallinn). Lisaks saate veebipõhiste tarbijavaidluste lahendamiseks pöörduda vaidluste veebipõhise lahendamise platvormi poole aadressil ec.europa.eu/consumers/odr.