“Minu laps küll toorbatooni ei söö”

Kuidas maitseb päris toit?

Lapsed ei tee (vähemalt väiksena) oma toitumist puudutavaid valikuid ise. Nad saavad harjumused ja maitse-eelistused kaasa kodust, kus iga vanema kohus peaks olema lapsele tervislikust toitumisest rääkida ning võimaluste piires seda lapsele ka pakkuda ja julgustama uute (alguses võib-olla pisut harjumatute) maitsetega tutvust tegema.

Meie suureks kurvastuseks puutume tihtipeale kokku lapsevanemate kas siis teadmatusest või viitsimatusest tulenevate väidetega “Mis see natuke värvainega neoontoonidesse maalitud maiustust ikka teeb”, “Laseme lapsel ikka laps olla, magusat on ju ka vaja”, “Aga minu laps ilma suhkruta maiustusi küll süüa ei tahagi”, “Kõik teised söövad ju ka” ning “Toorbatoone ei ole ta nõus isegi mitte maitsma, see ei maitse ju nagu komm.”

Oleme täiesti nõus sellega, et lapsed peavad magusat saama, aga oluline on jälgida, millisest allikast ja millisel kujul sissesöödav magus lapse kõhtu jõuab. Magusal ja magusal võib olla mäekõrgune vahe. Oleme lastest ja toitumisest rohkem kirjutanud näiteks selles blogipostituses.

Pakkusime koos emmedeklubi.ee lehega kolme toreda keskmise Eesti pere lastele võimalust kehastuda toidukriitikuteks ning proovida meie ökomaiuseid ja puhtast mahlast valminud kõrrekaid ning anda meile ausat ja tsenseerimata tagasisidet. Toome täna sinuni Triinu ja Marju pere maitsmistulemused. Pireti pere muljeid saad lugeda siit.

“Soovitame kahe käega”

Triinu kirjutab oma pere maitsmiskogemusest nii:

“Saime oma pakikese kätte ja asusime kohe mekkima. Laps valis esimeseks välja õuna kõrrejoogi ja maasika maiuse. Mõlemad kadusid nagu jäätis soojal päeval. Lapsele meeldis.

Järgmine päev võtsime ette sinise mustika maiuse, mis lapsele nii väga peale ei läinud. Proovisin seda ka ise ja sellist head, äratuntavat mustika maitset väga ei tundnudki.

Uuel päeval võtsime ette uue maiuse ja sedakorda siis kookose oma, mis lapsele väga meeldis. Ma ise lausa üllatusin, kui hea see maitses. Kahjuks sain mina proovida ainult väikese tüki, kuna kõik kadus lapse kõhtu.  🙂

Paar päeva hiljem läksime külla ja seal olid 2-aastased tüdrukud, kes said Loodusväe maiuseid esimest korda. Ühele väga meeldis ja teine sõi pika hambaga, ju oli võõras. Aga otsa see maius ikkagi lõpuks sai.

Viimase maiuse sai 7-aastane tüdruk. Tema sai seda ka esimest korda, kiitis maitse heaks ja sõi ära.

Meie pere ja tuttavate lastele maiused igatahes täitsa meeldisid. Samuti kadusid ruttu Loodusväe kõrrejoogid. Laps soovis kõrrekat iga päev mitu korda, nii et oleme kõrrejooke vahepeal ka juurde ostnud.

Oma kogemuse pealt soovitame maiuseid ja kõrrekaid kõikidele lastega peredele ja Loodusväe tooted on meie ostukorvis kindlasti ka edaspidi. Erilisteks lemmikuteks said multinektari kõrrejook ja kookosemaius. Suvel on kõrrekaid ja maiuseid mugav õue minnes kergeks kosutuseks kaasa haarata. Soovitame kahe käega.”

“Ja need kakukesed, oh need mõnusad mõnusad kakukesed!”

Marju pere degustatsioonikogemus:

“Saime proovimiseks mahlapakid ning mõnusad maiuse-kakukesed.

Mahlapakkidega olime juba varemalt tuttavad, küll aga oli multivitamiin meile uus maitse. Multivitamiini ja punase viinamarja mahlajoogid olid magusamad maitselt ja väga mõnusad. Õunamaitseline aga pisut mahedam ja tundsin, et kuumal suvepäeval oleks just õuna mahlajook see värskendav valik.

Meie peatselt 9 kuuseks saav beebi näis nautivat just mahlajooke täiel rinnal. Avas muudkui oma suukest nagu linnupojake järgmise palukese ootel ja kui issi talle siis lonksu taas andis hüppas rõõmust. Ilmselgelt nautis väga hoolimata sellest, et sõnadega arvustusi temalt veel kuulda ei saa.

Ja need kakukesed, oh need mõnusad mõnusad kakukesed. Need olid nii maitsvad ampsud. Esimese korraga proovisime ära pooled ning järgmisel päeval käis meie 2-aastane pool päeva järel, et ikka maiustust ja maiustust vaja nüüd edasi süüa. Jäi ju degusteerimine meil pooleli.

Õuna-kaneeli maius oli esimene, mille avasime. See oli nii huvitav üllatus, aga esimene seos, mis selle maitsega tekkis oli piparkoogitaigen. Selline mahedamaitseline ja pehme jõulune mekk. No ja milline laps ei armasta piparkoogitaigent süüa?

Järgmisena avasime mustika maiuse. See oli šokolaadises pehmes kestas mustikane sisu. Väga maitsev kombo. Minu jaoks koos kookose maiusega üks lemmikutest. Ka kookose maiusel oli pehme šokolaadine ümbris kookose sisu ümber. Kookos ja šokolaad aga sobivad minu meelest väga hästi omavahel. Hästi tehtud, Loodusvägi!

Viimasena avasime maasika maiuse. Ka see oli väga maitsev ja selline paras suutäis, kui magusaisu kimbutab. Issi tundus olevat kõikse vaimustunum ja oleks peaaegu poodi järgmiste järele kihutanud. Ta hindab väga tervislikumaid alternatiive lisatud suhkuga toodetele ja kiitis taevani neid kakukesi.

Meie pere magusaisu sai selleks korraks vägagi rahuldatud ning usun, et järgmine kord kui tuleb see hetk, et „tahaks midagi head”, siis on need kakukesed justnimelt need, mille järgi haarame. Igatahes oleme väga tänulikud, et meie maailm avardus uute mõnusate toodete võrra. Aitäh!”

Laste lemmikuid maiusi ja kõrrekaid on meie e-poest võimalik osta ka kombona. Varu mahe-headust tagavaraks sõbralikuma hinnaga!

Avasta 4 lihtsat muudatust toitumises, mis aitavad sul tunda end terve ja rõõmsana!
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.