Margarita kogemus: kui tervis läks liiga halvaks, tuli teha kannapööre

Kas oled kuulnud ütlust „Mida halvem, seda parem”? Tuntud blogija Margarita teab täpselt, mida see tähendab. Kui terviseprobleemid hakkasid kimbutama, sai ta jõudu astuda sammu paremuse poole.

Margarita Gavrilova, kes peab blogi Rita elu, on kogenud ebatervisliku toitumise, ebapiisava trenni, raske enesetunde ja näonaha vingerpusside mõju. Selline elustiil kestis tal neli aastat, kuni 2016. aasta oktoobrini. Siis tegi noor naine kannapöörde.

Margarita armastas aktiivset eluviisi – ta õppis ülikoolis, töötas ajalehes, osales paljudes erinevates projektides, õpetas modellikoolis, lõi kaasa Tudeng.TV-s, pidas aktiivselt blogi ja üritas elada täisväärtuslikku tudengielu. See kõik tõi kaasa selle, et menüüs sai eelistuseks poe valmistoit ning trenni jõudis Margarita üha harvemini.

„Mu keha reageeris iga kord piima joomisele puhitustunde ja ebamugavusega. Sain lõpuks aru, et mul on tugev laktoositalumatus. Samuti painasid mind nahaprobleemid, nahk reageeris igale söödud pitsale, saiale, isegi šokolaaditükikesele punnide tekkimisega. Sain aru, et on aeg muutusteks!” meenutab Margarita, hüüdnimega Rita, oma paari aasta tagust pöördepunkti.

Paljud toiduained on välja vahetatud

Ta vaatas üle kogu oma toitumise ja muutis palju ka elustiili. Nüüd teeb Margarita kolm korda nädalas trenni ja sööb tervislikumalt. Saia asendas ta täisteraleivaga, piimatooted laktoosivabade alternatiividega, tavalise riisi täisterariisiga.

„Eelistan Loodusväe täisterariisi või punast puhastamata riisi, sest nendes on kasulikke aineid,” ütleb ta ning loetleb, mis kõik tal menüüst nüüd kadunud on: pitsa, viinerid, krõpsud, šokolaad, jäätis, kartul, punane liha, maitsestatud jogurt, mahlad, karastusjoogid ja poe valmistoit.

Rita jälgib ka toodete koostisosasid ning kui vähegi võimalik, eelistab mahetoitu, mis on oma olemuselt puhas ning keskkonna- ja loomasõbralik.

Tänu uuele elustiilile on Margaritas tärganud ka suur huvi kokkamise vastu. Ta veedab päris palju vaba aega köögis, mõeldes välja ja proovides uusi tervislikke ja maitsvaid kombinatsioone.

„Kannapööret tehes lugesin ma palju internetist, raamatutest ja proovisin spetsialistide koostatud toidukavasid, kuid kõige parem abimees ja teejuht olin mina ise. Õppisin kuulama oma keha. Katsetasin ja vaatasin, kuidas keha reageeris. Hea enesetunne on kõige olulisem! Ma ei ole kunagi otseselt kaalulangust taga ajanud, pigem suurepärast enesetunnet ja head vormi,” jagab ta oma teekonda.

Margarita valmistatud tervislik oa-kinoa pada kanaga, mille retsepti leiad meie retseptivaramust.

Raskustunne kõhus on hea meeldetuletus

Pärast tervislikumate otsuste tegemist ongi Margarita enesetunne suurepärane! Ta kaal on langenud, lihased hakanud kasvama, tal on rohkem energiat, tunne on tugevam ja tuju parem.

„Iga kord, kui söön näiteks kartulit ja tunnen pärast seda raskust kõhus, meenub mulle kohe, miks otsustasin valida muutuse oma elus. See teeb ka uue elustiili järgimise tunduvalt kergemaks – kui tean, et rämpstoit tekitab pigem halva kui hea tunde, siis on sellest ka kergem loobuda,” ütleb ta.

Lisaks õnnelikumale tundele näeb Margarita ka tervem välja, sest ta näonahk on tunduvalt paremas seisus. Naine naljatleb, et kõige väljakutsuvam on hoiduda rämpstoidust või šokolaadist ühel konkreetsel perioodil kuus, aga kui isegi ühest valest ampsust on punnid kohe näos, siis on kiusatusest ikkagi suhteliselt kerge loobuda.

Artikli kirjutas Kirjutaja Getter, fotod Margarita erakogust.

Avasta 4 lihtsat muudatust toitumises, mis aitavad sul tunda end terve ja rõõmsana!