Kümnes aasta jõuluturul: kuidas valmib võlujook ja kes on Menhard?

Kui ihkad praegusel pimedal ajal näha ja tunda rohkem sära ja rõõmu, valgust ja helgust, siis tule Tallinna Raekoja platsi muinasjutulisele jõuluturule.

Jõuluturul on Loodusväe jaoks väga eriline tähendus. See oli kümme aastat tagasi, kui koolivennad Ahto ja Kristjan valmistasid koduköögis esimese maheda metsmustika-mustasõstraglögi ning suundusid sellega Raekoja platsi jõuluturule. Kerge värin kätes, ulatasid nad selle ehedalt marjamaitselise vürtsika joogiga topsid jõuluturul esimesele kahele kliendile.

Need lõid topse kokku, rüüpasid soojendavat jooki ja nentisid, et küll see maitseb hästi! Glögist sai juba jõuluturu avapäeval tõeline hitt ning rahvas soovis seda võlujooki pudeliski kaasa osta ja kingituseks kodustele viia. Loodusvägi oli sündinud.

Väekas marjamahl ja kaheksa soojendavat vürtsi

Mustika-mustasõstraglögist on jõuluturul kujunenud läbi aastate tõeline külastajate lemmik nii Eesti inimeste kui ka turistide seas ja seda põhjendatult. Loodusväe glögi on üsna erilaadne – see on ainus soojendavate ürtidega jõulujook turul, mida valmistatakse otse külastajate silme all kohapeal.

Glögi on traditsiooniline jõulujook, mida saab valmistada mitmel moel. Loodusväe maitseküllane maheglögi valmib marjadest pressitud täismahlast, mitte kontsentraadist. Väärtuslik metsmustika- ja mustasõstramahl on tuntud oma kõrge antioksüdantide sisalduse ning vitamiinirohkuse poolest, millest on külmetushaiguste perioodil organismile palju tuge.

Mahlale lisame kaheksat soojendavat ürti ja vürtsi, mille tulemusel sünnib tõeliselt jõuduandev võlujook talveks. 100% looduspuhtast toorainest valminud marjaglögi on alkoholivaba ning sobib tänu sellele hästi ka lastele. Magustajana kasutame väekas joogis pisut roosuhkrut.

Lisaks glögile pakume jõuluturul hõrke, käsitööna valminud gluteeni- ja piimavabasid tatrajahust piparkooke.

Soovi Menhardi käest endale head tervist ja õnne

Ootame sind jõuluturul kahes majakeses – Kullassepa tänava poolsel küljel ja Mündi tänava poolsel küljel. Jõuluturg on avatud 6. jaanuarini iga päev kella 10–20, soojendavat jooki pakume kauemgi. Reede ja laupäeva õhtuti ning pühapäeva lõuna ajal esinevad turul lauljad ja tantsijad.

Kullassepa tänava poolse glögimajakese juures saad kohtuda ka ühe vahva tegelasega – Jõuluvaimuga, endise nimega Menhard, kelle käest saad endale head tervist ja õnne soovida. Loe Menhardi lugu lähemalt glögimajakese juures ning soovi kindlasti endale temalt järgmiseks aastaks kõike head ja ilusat.

Avasta 4 lihtsat muudatust toitumises, mis aitavad sul tunda end terve ja rõõmsana!
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.