Tervislik näksimine

Söök ja söömine on teemad, millest igaüks midagi arvab või teab. Me sööme ju kõik, aga kas meie teadmised on ka tervist toetavad on iseasi. Näksimine on teema, mille osas on tihti eriarvamusi, kas see on vajalik ja kui, siis kuidas seda tervislikult teha?

Loe edasi

Õigete talvevarude seltsis kevadele vastu

Kui loodad, et avaldame siinkohal ekstra-salajase põlvest-põlve pärandatud nipi, kuidas nimetatud keeruline aeg üle elada, siis on sul täiesti õigus. Kui aga arvad, et leiad siit midagi sellist, mida sa kunagi varem kuulnud pole, siis peame sulle kahjuks pettumuse valmistama.

Loe edasi

Soojendavad toidud + retsept!

Kas teadsid, külmal, niiskel ja jahedal ajal ei pea ainult riided vastavad olema, vaid ka toidud peaksid sulle sooja andma? Räägime lahti, mis täpselt on soojendavad toidud ning milliseid toiduaineid talvel pigem vältida.

Loe edasi

Mis peaks olema taldrikul igal toidukorral?

Kiire elutempo jätab söömise jaoks vähe aega ning sageli tuleb toiduvalikuid teha linnulennult. Lühiajaliselt tuleb keha sellega toime, kuid pikemas perspektiivis jätame end niimoodi toitainete puudusesse. Järgides toidukordadel lihtsat taldrikureeglit, sööd tasakaalustatult ja mitmekesiselt ning tagad kehale kõik vajalikud toitained.

Loe edasi

Mida tunneb sinu keha, kui sööd liiga palju valget suhkrut?

Tänapäeval ei tohiks enam uudis olla, et suhkruga liialdamine mõjub ainult halvasti, näiteks tõstab kehakaalu, soodustab rasvumist ja lõhub hambaid. Vähem pööratakse tähelepanu sellele, et ühise nimetaja suhkur alla on koondunud hulk erineva mõju ja koostisega magustajaid.

Loe edasi